Leírás és Paraméterek
A Google Pixel 7 Pro csomagolása csak az illusztráció tekintetében újult meg
A Google már a legutóbbi széria esetében is a minimalista csomagolás mellett döntött. Az idei és a tavalyi csomagolás között tulajdonképpen csak annyi a különbség, hogy más rajta a telefon megnevezése és az illusztráció. A Google-nek nincs is rá szüksége, hogy túlgondolja az ilyesmit. A dobozban egy USB-C kábel, egy USB-A → USB-C adapter és a használati útmutató található. Tehát ha nem rendelkezel töltőtéglával, akkor vásárolnod kell hozzá egyet. A Pixel 7 Pro a 30 W-os gyorstöltést is képes kezelni, feltéve, hogy az adapter elegendő teljesítménnyel rendelkezik és támogatja a Power Delivery 3.0 szabványt. Vezeték nélkül is töltheted - 23 W-ot a hivatalos Google töltő, 12 W-ot pedig bármelyik vezeték nélküli telefontöltő is tud.
A Google Pixel 7 Pro dizájnja az elődjére épült, de annál érettebb lett
A megjelenés tekintetében véleményem szerint a Google Pixel 7 Pro sokat javult. A gyártó ezúttal is egyedi kialakítású fotómodult mutat fel, de még egy fokkal feljebb lép. Ez a lépés az anyagfelhasználásban mutatkozik meg - a fotómodul, akárcsak a telefon kerete, polírozott alumíniumból készült. Ezáltal a Pixel 7 Pro egy kicsit karcsúbbnak tűnik, a fényes fém gyönyörűen mutat az egyébként üveg hátlapon.
Kisebb csalódásként ért, hogy visszatért a sima, fényes üveg hátlap, amely pontosan ugyanazzal a problémával küzd, mint a Google Pixel 6. Túl sima. Csúszik a kézben, így a legjobb, amit tehetsz, ha a telefont a kezedben tartva "felakasztod" az ujjaidra a kissé kiálló fotómodullal. A Pixel 7 Pro döntött felületen is elég könnyen csúszik, ezért mindig győződjön meg róla, hogy sík felületű asztalra helyezed.
A Google Pixel 7 Pro kijelzője valóban kivételes
A Google Pixel 7 Pro kijelzője változatlan a 6 Pro-hoz képest. Tulajdonképpen egyáltalán nincs is rá szükség, hogy megváltozzon. Ez az egyik leglenyűgözőbb kijelző, amelyet eddig volt szerencsém használni. Az LTPO AMOLED technológián alapul, a Google csúcskategóriás telefonjainál pedig nem meglepő a 120 Hz-es képfrissítési frekvencia sem. Már ez is elég lenne, de a Google még tovább fokozza a kijelző tulajdonságait a Quad HD felbontással (3120×1440 px).
Ez a felbontás a 6,7"-es kijelzőn nagyjából 512 ppi finomságot jelent, ami használat közben is jól megmutatkozik. A kijelzőn minden részlet látható, a kezelőfelület animációi pontosak, simák, egyszóval szép látványt nyújtanak. A HDR10+ támogatás már csak a hab a tortán, amikor fényképeket vagy videókat nézel.
A Google Tensor G2 a teljesítményen túlmutató újításokat mutat fel
A Google Tensor G2 chipje a bejelentés után enyhe kritikák célpontjává vált. Mindenki azt várta, hogy a Google áttér a modern 4 nm-es gyártási technológiára, így jelentősen javít a chip teljesítményén. A konkurens 4 nm-es lapkakészletek azonban problémákkal küszködtek, így a Tensor G2 végül maradt 5 nm-es. A magfrekvencia tized GHz-es nagyságrendű növekedése szintén viszonylag jelentéktelen. Mit kínál akkor az új Tensor?
Röviden, a Google Tensor G2 érti a dolgát. A neve alapján a mesterséges intelligenciában széles körben használt tenzorszámítás felé orientált chipsetnek kell lennie. A TPU (Tensor Processing Unit) a G2 esetében akár 60%-kal erősebb, mint az elődjénél. És mint tudjuk, a Google Pixel telefonok tele vannak mesterséges intelligenciával és összetett szoftverekkel. A továbbfejlesztett chipset többek között olyan képszerkesztési funkciókat is működtet, mint a jó fogadtatásban részesült "Focus" és a "Magic Eraser". Ezekre később még kitérünk.
A Google Pixel 7 Pro kamerafelszereltsége ott van a legjobbak között
Első ránézésre a Google Pixel 7 Pro kamerái nem sokat változtak tavaly óta, de jobban megnézve kiderül, hogy csak az érzékelők felbontása maradt a régi. A hetedik Pixel nagyon tisztességes új objektíveket kapott a teleobjektív és a nagylátószögű érzékelőkhöz. A főkamera azonban tényleg változatlan. Ez egy 50 Mpx-es érzékelő, f/1.9-es objektívvel és optikai stabilizátorral, de már az elődje esetében is sok dicséretet kapott, miért is változtatnának rajta?
A teleobjektív hosszabb gyújtótávolságot és ezzel együtt 5x optikai zoomot kapott. Nagyon érdekes felvételeket készíthetsz vele, és nagyon jól is működik, ha megfelelőek a fényviszonyok. Az f/3,5 rekesz miatt azonban elég egy kis homály, és máris megjelenik a zaj.
Észrevettem egy érdekes dolgot a tesztelés során. 5×-es zoomnál a Pixel maga értékeli ki, hogy a telefotó felvétel "ér-e valamit", és ha nem, akkor a főkamera digitális zoomjára vált. Az így készült felvételek aztán vagy jól néznek ki, vagy nem, én személy szerint nem találtam módot a funkció kikapcsolására vagy az objektívek közötti manuális váltásra.
Érdemes részletesebben visszatérni a mesterséges intelligencia és az automatikus felvételkészítés funkcióira. A Google Pixel 7 Pro sok mindent elvégez helyetted. Ha nincs elég fény, magától bekapcsolja az éjszakai üzemmódot. Ha a főobjektív nem tud fókuszálni, a telefon makró üzemmódba kapcsol. A telefon még egy "Legjobb felvétel" funkcióval is rendelkezik, amely az Apple Live Photos funkciójához hasonlóan működik. Fénykép helyett egy rövid videó készül, majd a telefon bemutatja a legjobb/legrosszabb felvételt. Ráadásul a fent említett automatikus objektívváltást még értesítés sem kíséri.
Tisztában vagyok vele, hogy rengeteg olyan ember van, akinek nincs is igazán szüksége ezekre a finomításokra. Ugyanakkor a Pixel 7 Pro tele van okos funkciókkal és automatikus folyamatokkal, amelyek közül bár nem mindegyiknek örültem, ezeknek a funkcióknak a túlnyomó többsége kikapcsolható vagy manuálisan vezérelhető. Ha esetleg eddig még nem győztek volna meg a mesterséges intelligenciával való fotózásban rejlő lehetőségek, nem árt tudnod, hogy a Google Pixel 7 Pro a második helyet szerezte meg a DxOMark globális fotómobil-rangsorában.
Fényképek szerkesztése egyetlen érintéssel? A Pixel 7 Pro-val lehetséges
A Google Pixel 7 esetében a fotók elkészítésével még egyáltalán nem ér véged a dolog. A szerkesztési lehetőségek óriásiak. A telefon a szokásos szerkesztés mellett például HDR-szimulációt, zajtisztítást vagy számos előre elkészített szűrőt kínál. A legérdekesebbek azonban a mesterséges intelligenciával működő eszközök - a Magic Eraser és a Focus.
A radír eszközzel könnyedén eltávolíthatod a zavaró elemeket a fotóról. A villanyvezetékeket, oszlopokat vagy autókat sok esetben maga a telefon távolítja el, egyébiránt egyetlen érintéssel eltűnnek a fotóról. Az eltávolítás általában szépen működik. Nem javasolnám, hogy ránagyíts a fotókra, mivel a retusált területek gyakran kissé furcsán néznek ki, de általában első ránézésre nem lehet észrevenni a kiigazítást.
Az élesítés eszköz ezután pontosan azt teszi, amit a neve is sugall, vagyis élesíti az elmosódott képeket. Érdekes módon a funkciót olyan régi képekre is alkalmazhatod, amelyeket nem a Pixel 7 Pro-val készítettél.
A Google Pixel 7 Pro 5000 mAh-s akkumulátorral rendelkezik
Ami az akkumulátort illeti, a Google Pixel 7 Pro ugyanolyan kapacitással rendelkezik, mint a 6 Pro. A tavalyi Pro változattal nincs tapasztalatom, így nem tudom közvetlenül összehasonlítani. Egyes kritikusok azonban az üzemidő érzékelhető romlására panaszkodnak. A magam részéről azt mondhatom, hogy a Pixel 7 Pro akkumulátorának üzemideje nem túl rossz. Hozzászoktam, hogy minden nap végén feltöltöm a saját telefonomat, de a hetedik Pixelt sokszor nem is kellett. Egy napi tesztelés után általában 40% körül volt, ami azt jelenti, hogy egy takarékosabb felhasználónak két napot ki kell, hogy bírjon. Egy 22 W-os adapterrel (a Pixel 7 Pro akár 30 W-ot is megenged) körülbelül egy óra 20 percig töltöttem.
A kezelőfelület természetesen egy tiszta Android 13
A Google Pixel 7 Pro felülete természetesen tiszta Android 13, beleértve az új funkciókat, a prioritást élvező frissítéseket és mindenféle optimalizációt a Google Tensor G2 számára. Ezáltal a telefon simábbá válik, összességében véve jobban teljesít (hacsak nem szigorúan a játszásra összpontosítasz), még akkor is, ha a Tensor G2 papíron rosszabb specifikációkkal rendelkezik, mint mondjuk a Qualcomm Snapdragon chipek. Én személy szerint szeretem a tiszta Android kezelőfelületet, így ezen a téren nincs okom panaszra. Egyszerűen csak a Google-alkalmazások és egy világos, színes kezelőfelület tárul elénk.
Hogyan néz ki a Google Pixel 7 Pro kezelőfelülete?
A Google Pixel 7 Pro egyes változatai
A Google Pixel 7 Pro két memóriaváltozatban került forgalomba, azonos RAM-kapacitással, azaz 12 GB RAM-mal. Három színben - fekete, fehér és zöld - is kapható. Ez utóbbi színváltozat állt rendelkezésünkre a felülvizsgálat elkészítéséhez.
- Google Pixel 7 Pro 12GB/128 GB (a tesztelt modell)
- Google Pixel 7 Pro 12GB/256 GB
Google Pixel 7 Pro teszt – összegző értékelés
Google Pixel 7 Pro
A Google Pixel 7 Pro rendkívüli sikereket hozott az amerikai gyártó számára. Elődjéhez képest fejlettebb dizájnt, valamint vadonatúj egyedi funkciókat kínál, amelyek a Google Tensor G2 chipnek és a kissé továbbfejlesztett kameráknak köszönhetőek. Ha egy valóban különleges Android telefont keresel, vagy már van tapasztalatod a Pixellel, akkor a Google Pixel 7 Pro lehet számodra a tökéletes választás.
Előnyök
- Még jobb dizájn alumínium felhasználásával
- Hihetetlenül sima 120 Hz-es AMOLED panel
- Exkluzív Google Tensor G2 lapkakészlet
- Jelenleg az egyik legjobb fotómobil
- Ötszörös optikai zoom
- Mesterséges intelligenciára támaszkodó egyedülálló funkciók
- Tiszta Android 13 elsőbbségi frissítésekkel
- Nagy frissítések 3 évig, javítócsomagok 5 évig
Hátrányok
- Bizonyos automatikus funkciók nem módosíthatók
- A sima hátlap az ívelt felületeken csúszik a kézben
Youtube videók
Adatörlő kód tartós adathordozók számára!
TISZTELT VÁSÁRLÓNK!
A Kormány döntése alapján a kereskedő tartós adathordozó termék vásárlásakor köteles a fogyasztó részére ingyenes adattörlő kódot biztosítani.
Használja az ingyenes adattörlő kódot adatainak biztonsága érdekében!*
További információk
a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság honlapján:
https://nmhh.hu/veglegestorles
*A webáruházunkból csomag kiszállítással leadott megrendelésekkel kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy az adattörlő alkalmazás használatához szükséges adattörlő kódot a megrendeléshez kapcsolódó számlán tüntetjük fel.