Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Adatvédelmi tájékoztatót itt találja.

A fotózás csúcsa: a Xiaomi 13T széria

2023. 10. 25. 14:23:37
A fotózás csúcsa: a Xiaomi 13T széria

Amikor egy olyan ismert és népszerű vállalat, mint a kínai Xiaomi kiad egy új, csúcskategóriás szériát, azt általában több okból is kíváncsiság övezi. Elsősorban azért, mert ezen a szinten mélyebben a zsebünkbe kell nyúlnunk, és ilyenkor érthető, ha az átlagosnál alaposabban utána szeretnénk járni a telefonok paramétereinek – még akkor is, ha a gyártó általánosságban a jó ár-érték arányáról ismert.

Cikkünkkel most azok számára szeretnénk segítséget nyújtani, akik telefonváltáson gondolkodnak, és több információra van szükségük, vagy már kinézték a Xiaomi 13T szériát, de nem ismerik még elég részletesen. Lássuk tehát, hogy mik a hasonlóságok és a különbségek a Xiaomi 13T és 13T Pro között, vagy hogy milyen extra tulajdonságokkal rukkolt elő a kínai gyártó 2023 szeptemberében.

Környezetvédelmi szempontok és színválaszték

Az első érdekessége a Xiaomi 13T szériának, hogy mindkét tagjának van egy-egy csak Kínában kiadott változata – legalább is nagyon hasonló modellek, más elnevezéssel. A Xiaomi 13T Redmi K60E, a Xiaomi 13T Pro pedig Redmi K60 Ultra néven vált ott ismertté, mielőtt befutott Európába is.

A sorozat másik figyelemre méltó tulajdonsága, hogy három színben, két különböző anyagból készült hátlappal jelent meg. És a részleteket sem bízták a véletlenre, ugyanis a kék változat a környezetvédelem jegyében újrahasznosított műanyagból készült vegán bőr hátoldalt kapott. A másik két szín – a fekete és a zöld – üvegből készült. A telefonok egységes mérete 162,2x75,7x8,5 mm, a súlyuk viszont minimálisan eltér: az üveg alapmodell 197 grammot, a bőr változat 193 grammot nyom, a 13T Pro pedig 200 vagy 206 gramm, szintén az hátlap anyagától függően.

Bármelyik verziót is választjuk, abban biztosak lehetünk, hogy egy elegáns megjelenésű, esztétikus készülék lesz a miénk, de ha például fontos, hogy tok nélkül is stabil fogása legyen, mi inkább a vegán bőrt javasoljuk.

Multitaskingra fel!

A felsőkategóriás okostelefonoknál az is kifejezetten fontos, hogy milyen belső tulajdonságokkal szerelték fel őket. Hiszen általában, ha valaki egy ilyen modellt választ, valószínűleg napi több órán keresztül fogja használni, ezért nem mindegy, hogy milyen alkalmazásokkal kompatibilis, vagy hogy mennyire akadozik közben. De ne aggódjunk, ha a multitasking az életünk része, a Xiaomi 13T szériára biztosan számíthatunk a Mediatek rendszerchipeknek köszönhetően.

Egészen pontosan a Xiaomi 13T egy 4 nanométeres Mediatek Dimensity 8200 Ultrát kapott, a Xiaomi 13T Pro pedig mondhatni a legek legjét, egy 4 nm-es Mediatek Dimensity 9200+-t. A grafikai megjelenítéshez az alapmodellben egy Mali-G610 MC6, a Pro-ban pedig egy Immortalis-G715 MC11 van.

Az operációs rendszer megegyezik a készülékekben, Android 13-mal kapjuk kézhez, a felhasználói felület pedig természetesen a gyártó sajátja, a MIUI 14. A frissítések területén sem lehet okunk panaszra, ugyanis a Xiaomi négy főverziós frissítést biztosít, és 5 éven át kapjuk a biztonsági javításokat is.

Mire van még szükségünk?

Egy megfelelő alapokkal ellátott csúcskészülék használatánál nincs is nagyobb élmény, így ha már a gyártó ellátta prémium chippel a Xiaomi 13T szériát, a memóriával is bőkezűen kellett bánnia. Kimondhatjuk, hogy ezek a készülékek megfelelnek az elvárásoknak, ugyanis a 13T 8 vagy 12 GB, a Pro pedig 12 vagy 16 GB RAM-mal érhető el. Ezt pedig hatalmas belső tárhellyel párosították: előbbihez 256 GB, az utóbbihoz 256 vagy 512 GB, vagy akár 1 TB is jár. Gondoljunk csak bele: ezekkel a paraméterekkel a határ a csillagos ég!

Zökkenőmentes használat és remek kijelző

Az erős hardver és processzor megkoronázása a felső kategóriában az, ha a kijelző is tartja a tulajdonságokkal a lépést. Valószínűleg nem árulunk el nagy titkot azzal, hogy ez pontosan így történt a Xiaomi 13T szériánál is, amelynek tagjai egyforma kijelzőparamétereket kaptak:
- 6,67 hüvelykes AMOLED,
- 144 Hz-es képfrissítés,
- Dolby Vision és HDR10+,
- 2600 nites maximum fényerő,
- 1220x2712 pixel felbontás,
- és Corning Gorilla Glass 5 védelem felel az előlapi élményért.

Mostanra tehát már azt is biztosan tudjuk, hogy a zökkenőmentes, gyors használat mellett egy élénk és éles kijelzőn végezhetjük a mindennapi teendőnket, ami erős napfényben is remekül látható lesz.

A fotózás csúcsa: Xiaomi 13T széria

A felsorolás egyik legizgalmasabb részéhez érkeztünk, ugyanis sokak szerint ennek a szériának a kamerarendszer az erőssége. Szeretnénk ezt paraméterekkel is alátámasztani, és kiemelni a legnagyobb erőségeit a Leica-együttműködés mellett. A Xiaomi 13T széria két tagja egyébként szinte teljesen megegyező kameraegységekkel rendelkezik, de ki fogunk térni a különbségekre is.

Tehát, ha már Leica, a sort a Xiaomival közösen fejlesztett 7P aszférikus Summicron lencsékkel, és a cég fotós szoftverével kezdenénk. Ugyanis ez már önmagában garancia a kiváló minőségű fényképekre, de mutatjuk, hogy pontosan milyen tulajdonságokat kaptak.

A főkamera egy 50 megapixeles, széles látószögű kamera 1/1,28 hüvelykes szenzorral és optikai képstabilizátorral. Utóbbi nem igaz a másodlagos teleobjektívre, amely szintén 50 megás és elektronikus stabilizálással támogatja a fotózást, a nagyítás ebben az esetben kétszeres.
A harmadik egység egy 12 megapixeles, ultraszéles látószögű rendszer. Mindezt egy LED vaku teszi teljessé, hogy bármilyen szituációt megörökíthessünk vele.

Előlapi kamera és videózás

Videózás tekintetében már felfedezhetünk különbségeket is. Az alapmodellnél 4K-s felbontás a maximum, a 13T Pro viszont 8K-ban is képes a felvételek rögzítésére. Ezen kívül mindkét készülék alkalmas HDR10+ videózásra.

Az előlapon a fényképek készítését 1-1 20 megapixeles, széles látószögű egység segíti HDR felbontással. A videózás viszont HDR10+-ban történik, 30 fps-el. Az előlap pozitívuma még a portré és az éjszakai mód is, hogy éjjel-nappal remek szelfiket készíthessünk.

Menjünk tovább az extrákra!

A Xiaomi 13T széria a kapcsolattartási funkciókban és az extrákban is erős. 5G-támogatást és Bluetooth 5.4-et kaptak, a 13T emellé Wi-Fi 6-ot, a 13T Pro pedig Wi-Fi 7-et. Mindkét telefon sztereó hangszórókkal rendelkezik Dolby Atmos támogatással, illetve ezt infra porttal, kijelző alá rejtett ujjlenyomat-olvasóval, giroszkóppal, iránytűvel, gyorsulásmérővel és közelségérzékelővel bővítette a gyártó. Jack csatlakozó ezúttal nincs a készülékeken, az NFC pedig az alapmodellnél változó – így kérlek jelezd, ha mindenképp szükséged van rá. A Pro verzióval adott a bankkártya nélküli fizetés. A kereten továbbá USB-C csatlakozó található, ami hangátvitelre is alkalmas lesz.

És ha az alapfunkcióját, azaz a telefonálást nézzük, akkor is elégedettek leszünk a Xiaomi 13T szériával. Dual-SIM funkciójának köszönhetően egyszerre két telefonszámot, például egy cégest és egy magánt is használhatunk.

Az energiáért mindkét esetben egy 5000 mAh-s akksi felel, ami a 13T-nél 67 wattos és vezetékes, a 13T Pro-nál pedig 120 wattos. Előbbi így 42 perc alatt töltődik fel 100%-ra, utóbbi pedig mindössze 19 perc alatt, így ha a Pro-ra szavazunk, rohanásban sem kell a teljes lemerüléstől tartanunk.

Íme a mi ajánlatunk!

Kiválasztottuk, hogy melyik típust szeretnénk a Xiaomi okostelefonok közül? Következő lépésként azt javasoljuk, hogy gondoljuk át, milyen Bluetooth-os kiegészítőre lehet szükségünk mellé. Ha a sport a mindenünk, és ha motivál minket a teljesítményünk monitorozása, akkor egy okosóra lehet a nyerő.

Ha gyakoriak az összejövetelek a környezetünkben, vagy egyszerűen csak mindennapos számunkra a zenehallgatás, a vezeték nélküli hangszórókat érdemes átböngésznünk. Ugyanez igaz a headsetekre is, melyek hatalmas szabadságot adnak nekünk, hogy amíg kedvenc podcastünket hallgatjuk, mást is csinálhassunk.

Úgy érzed, hogy már mindent tudsz ezekről a készülékekről? Elérhető Xiaomi 13T kínálatunkat IDE kattintva találod, a Xiaomi 13T Pro-t pedig INNEN rendelheted meg! Kattints minél előbb és rendeld meg még ma!